Paikallisfestivaalien sarja käynnistyy!

Tervetuloa katsomaan nuorten tulkintoja neljästä uudesta näytelmästä!

Pipsa Lonka: Tuntemattoman eläimen jäljet, Vaskivuoren lukio, ensi-ilta 20.4.

 

Nuori Näyttämö paikallisfestivaalit 2018

Tampereen Työväen Teatteri 9.-10.4.2018

Maanantai 9.4.

klo 17.00 Kellariteatteri

Huutoteatteri

Veikko Nuutinen: On isis

Ohjaus Maria Viitanen

 

klo 19.00 Eino Salmelaisen näyttämö

Loimaan teatteri

Gunilla Hemming: Carmina

Ohjaus Sari Äikää-Torkkeli, Merikerttu Mutala

 

 

Tiistai 10.4.

klo 17.00 Kellariteatteri

Squad#1

Rasmus Lindberg: Ainon aito mä

Ohjaus Netta Neva, Janita Sorvamaa

 

klo 19.00 Eino Salmelaisen näyttämö

Tee Neljänteen

Pipsa Lonka: Tuntemattoman eläimen jäljet

Ohjaus Disa Kamula

 

Mikkelin Teatterin ja Varkauden Teatterin paikallisfestivaali 11.4.2018

Keskiviikko 11.4.

Klo 16.00 Suuri Näyttämö

Teatteriryhmä Nimettömät, Varkaus

Rasmus Lindberg: Ainon aito mä

Ohjaus Iiris Salmela

 

Klo 18.00 Suuri Näyttämö

Teatteri Henkireikä, Haukivuori

Pipsa Lonka: Tuntemattoman eläimen jäljet

Ohjaaja Sanna Saloviin

 

Klo 20.00 Suuri Näyttämö

Mikkelin lukion Teatteri Tilaton, Mikkeli

Veikko Nuutinen: On isis

Ohjaus Kati Kinnunen, Esko Korpelainen

 

Meri-Lapin nuorisoteatterifestivaali, Kemin kaupunginteatteri 19.-20.4.2018

Torstai 19.4.

klo 14.00

Labyrintti-teatteri, Oulu
Pipsa Lonka: Tuntemattoman eläimen jäljet
Ohjaus: Ulla Kaislaranta
klo 19.00

Teatteri Koomaa, Keminmaa
Veikko Nuutinen: On isis
Ohjaus: Hanna Littow
Perjantai 20.4.

klo 14.00

Nuorisolinja, Kemi (LV)
Rasmus Lindberg: Ainon aito mä
Ohjaus Johanna Virsunen
klo 19.00

Babuškateatteri, Oulu
Gunilla Hemming: Carmina
Ohjaus Anna Myllylä

Suomen Kansallisteatterin ja Helsingin Kaupunginteatterin paikallisfestivaali 4.-6.5.2018

Perjantai 4.5.

Klo 10.00 Studio Pasila             Tapiolan lukio: Carmina, ohjaus Anna Marin, Tuula Tikkanen

Klo 12.30 Pieni näyttämö          Vaskivuoren lukio: Tuntemattoman eläimen jäljet, ohjaus Jonna Wickström

Klo 14.30 Studio Pasila             Haviksen Draamaryhmä: Tuntemattoman eläimen jäljet, ohjaus Aino Laurinen

Klo 16.30 Pieni näyttämö          Olarin lukio: Carmina, ohjaus Mia Kohi, Matti Vilppola

Klo 19.00 Studio Pasila             Kallion lukio: Ainon aito mä, ohjaus Annemari Untamala

 

Lauantai 5.5.

Klo 11.00 Studio Pasila             Martinlaakson lukio: Ainon aito mä, ohjaus Heli-Maria Suomi, Heli Groschup

Klo 13.00 Pieni näyttämö          Hyrdet ja Järdet: On isis, ohjaus Ville Mustonen

Klo 15.00 Studio Pasila             Teatteri Werner: On isis, ohjaus Tarja Hiltunen

Klo 17.00 Pieni näyttämö          Annantalo, Into-ryhmä: Tuntemattoman eläimen jäljet, ohjaus Sami Nieminen

Klo 19.00 Studio Pasila             Annantalo, Teatteri Vire: Ainon aito mä, ohjaus Sari Tupamäki

 

Sunnuntai 6.5.

Klo 11.00 Pieni näyttämö          ILMI Ö Tukiranka-Ryhmä: Carmina, ohjaus Anne Korhonen

Klo 13.00 Studio Pasila             Jä-Te Nuoret: Ainon aito mä, ohjaus Sanna Liski

Klo 15.00 Pieni näyttämö          Salon Teatterikoulu: Ainon aito mä, ohjaus Arto Lindholm

Klo 16.30 Pieni näyttämö          Päättäjäiset

 

Kotkan kaupunginteatteri 7. – 9.5.

Maanantai 7.5.

klo 19.00 Riennon sali, Konserttitalo

Kotkan Nuorisoteatteri

Pipsa Lonka: Tuntemattoman eläimen jäljet

Ohjaus Henni Kiri
Tiistai 8.5.

klo 19.00 Naapuri-näyttämö, Kotkan Kaupunginteatteri

Haminan kansalaisopisto

Gunilla Hemming: Carmina
Ohjaus Juulia ja Joanna Hammarberg
Keskiviikko 9.5.

klo 19.00 Naapuri-näyttämö, Kotkan Kaupunginteatteri

Karhulan Työväennäyttämön nuoret

Rasmus Lindberg: Ainon aito mä
Ohjaus Heini Salopelto ja Marko Mäkinen

 

Liput voi ostaa kaikkiin festivaaleihin jokaisen ammattiteatterin oman lipunmyynnin kautta.

 

 

 

 

Share