Nuori Näyttämö -hankkeeseen on valittu mukaan seuraavat ryhmät!

[:fi]

Lämpimästi tervetuloa tekemään yhteistyötä kirjailijoiden ja ammattiteattereiden kanssa!

SENGA SENGANA, Ari-Pekka Lahti

Taidekoulu Estradi, Lappeenranta, ohjaaja Heidi Parkkinen
Jyväskylän Kristillinen opisto, ohjaaja Ville Kiljunen
H-Moilaset, Rovaniemi, ohjaaja Liisa Penttilä

KAARNA, Anna Krogerus

Esko, Espoo, ohjaaja Janne Jokelainen
Teatteri Tuikeen Ilmaisukoulu, Helsinki, ohjaaja Kimmo Tähtivirta
Vaskivuoren lukio, Vantaa, ohjaaja Susanna Metsälä
Jyväskylän Ty Kulissin Nuoret, ohjaaja Sauli Yksjärvi
Kajaanin Harrastajateatteri, ohjaaja Sami Sainio
Estradi, Lappeenranta, ohjaaja Heidi Parkkinen
Kemppateatteri ry, Kemijärvi, ohjaaja Erja Kärkkäinen
Jyväskylän Kansalaisopisto (13–18-v), ohjaaja Antti Suora
Turun Nuori Teatteri, ohjaaja Mikko Kaikkonen

KELTAINEN PALLO, Tuomas Timonen

JäTE-Nuoret, Järvenpää, ohjaaja Ville Mustonen & Minna Lund
Sankarit, Narri, Helsinki, ohjaaja Laura Mboup
Kajaanin Lyseo, ohjaajat Terhi Kontiola & Mira Fordell
Lappeenrannan lukioteatteri, ohjaaja Marika Kesseli
Jyväskylän kansalaisopisto, (12-16-v), ohjaaja Sauli Yksjärvi
Kittilän Nuorisoteatteri, ohjaaja Tiina Puljujärvi
Napapiirin yläaste, Rovaniemi, ohjaaja Jukka Aikio
Turun klassillinen lukio, ohjaaja Katri Aholainen

ZOO, Tove Appelgren

Rare Youth, Helsinki, ohjaaja Jatta Stepanoff Harakkamäki
Kuokkalan koulu, Jyväskylä, ohjaaja Sofia Mauno
Hauholan koulu, Kajaani, ohjaaja Sirpa Perttunen
Estradi PO 2B, Lappeenranta, ohjaaja Heidi Parkkinen
Aurora Borealis, Ivalo, ohjaaja Riitta Maukonen
Åbolands teaterskola, ohjaaja Jani Lastuniemi & Linda Åkerlund
Young Art IV, Rovaniemi, ohjaaja Liisa Pentti

[:sv]

Hjärtlig välkommen att samarbeta med författare och teatrarna!

SENGA SENGANA, Ari-Pekka Lahti

Taidekoulu Estradi, Villmanstrand, regissör Heidi Parkkinen
Jyväskylän Kristillinen opisto, regissör Ville Kiljunen
H-Moilaset, Rovaniemi, regissör Liisa Penttilä

KARIN BARCK OCH JAG, Anna Krogerus

Esko, Esbo, regissör Janne Jokelainen
Teatteri Tuikeen Ilmaisukoulu, Helsingfors, regissör Kimmo Tähtivirta
Vaskivuoren lukio, Vanda, regissör Susanna Metsälä
Jyväskylän Ty Kulissin Nuoret, regissör Sauli Yksjärvi
Kajaanin Harrastajateatteri, regissör Sami Sainio
Taidekoulu Estradi, Villmanstrand, regissör Heidi Parkkinen
Kemppateatteri ry, Kemijärvi, regissör Erja Kärkkäinen
Jyväskylän Kansalaisopisto (13–18-v), regissör Antti Suora
Turun Nuori Teatteri, regissör Mikko Kaikkonen

EN GUL BOLL, Tuomas Timonen

JäTE-Nuoret, Järvenpää, regissörer Ville Mustonen & Minna Lund
Sankarit, Narri, Helsingfors, regissör Laura Mboup
Kajaanin Lyseo, regissörer Terhi Kontiola & Mira Fordell
Lappeenrannan lukioteatteri, regissör Marika Kesseli
Jyväskylän kansalaisopisto, (12-16-v), regissör Sauli Yksjärvi
Kittilän Nuorisoteatteri, regissör Tiina Puljujärvi
Napapiirin yläaste, Rovaniemi, regissör Jukka Aikio
Turun klassillinen lukio, regissör Katri Aholainen

ZOO, Tove Appelgren

Rare Youth, Helsinki, regissör Jatta Stepanoff Harakkamäki
Kuokkalan koulu, Jyväskylä, regissör Sofia Mauno
Hauholan koulu, Kajana, regissör Sirpa Perttunen
Estradi PO 2B, Lappeenranta, regissör Heidi Parkkinen
Aurora Borealis, Ivalo, regissör Riitta Maukonen
Åbolands teaterskola, regissörer Jani Lastuniemi & Linda Åkerlund
Young Art IV, Rovaniemi, regissör Liisa Pentti

 

 

[:]

Share